
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Accuracy | 1.4 % |
| Threshold Voltage | 2.7 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 143 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 2798
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.10259 | $1.02590 |
| 50 | $0.08958 | $4.47900 |
| 100 | $0.07822 | $7.82200 |
| 500 | $0.07563 | $37.81500 |
| 1000 | $0.07312 | $73.12000 |
| 3000 | $0.07070 | $212.10000 |
